! ZRUŠENO ! Larry John McNally (USA) v Blues Café //19.3.2020// ! ZRUŠENO !
Den konání akce 19.03.2020

Přátelé a kamarádi, z důvodu Korona viru je koncert zrušen.
Děkujeme za pochopení.


Larry John McNally (USA) v Blues Café
19.3.2020 od 19 hodin
Vstup 300 Kč.


Larry John McNally je legendární a mezinárodně oceňovaný americký skladatel, kytarista a zpěvák. Jeho nenapodobitelné textařské umění, kráčející ruku v ruce s hudebním cítěním na pomezí jazzu, folku, blues, rocku a r’n’b, se stalo vyhledávaným rukopisem mezi ikonami světové hudby. McNallyho autorský katalog tak čítá hity známé z podání velikánů, jakými jsou například Joe Cocker, Chaka Khan, The Eagles, Rod Stewart, Bonnie Raitt, Aaron Neville, The Staple Singers, Jennifer Warnes, Leni Stern, Mavis Staples, a nespočet dalších. Tvorbu tohoto jedinečného skladatele tak lidé nalézají na multiplatinových deskách a albech ověnčených cenami Grammy.

Larry John McNally se narodil v Bangoru ve státě Maine. Jeho bohatá hudební kariéra započala v roce 1981 vydáním prvního alba u Columbia Records. Následováno mnoha dalšími deskami, kde se mísí jeho autentické texty s blues-folkovou kytarou s jazzovými přesahy, si tento charismatický frontman s melancholickým hlasem vysloužil přízvisko "folkový Hendrix".

McNallyho skladby jsou plné poetiky, vášně, městských světel, přemítání o životě, lidských emocích. Není proto překvapením, že se na žádost pozůstalé rodiny stal autorem textů k hudbě Władysława Szpilmana, věhlasného polského skladatele, jehož osud byl vykreslen v oscarovém filmu Pianista.

McNally pokračuje v nahrávání a koncertování od Tokia přes Spojené Státy Americké až po Evropu. V posledních letech je rovněž součástí kapely McNally Waters, kde vystupuje společně s Harrym Watersem, jenž je obecenstvu známý z turné Dark Side Of The Moon či The Wall, kde hraje v kapele svého otce Rogera Waterse, zakladatele Pink Floyd. S touto kapelou rovněž Larry John McNally letos předskakoval Nicku Masonovi, bubeníkovi Pink Floyd, na jeho úspěšném turné Saucerful Of Secrets ve Velké Británii.

https://spark.adobe.com/page/tVssuE1YKIdCG/